Millest sõltub pulmakleidi hind?

Updated: Mar 20, 2019


Tihti küsitakse miks on pulmakleidid nii kallid. Tegelikult ei pruugi pulmakleidi hind alati küündida tuhandeteni. Kleit saab pulmakleidi tiitli siis kui seda pulmas kanda. Ka sinu kapis rippuv punane peokleit võib olla pulmakleit, kui sa seda oma pulmas kanda soovid. Mida aeg edasi, seda rohkem pruute eelistabki oma pulmas kanda alternatiivseid variante: vanaema pulmakleiti, kiirmoe brändi pulmakleiti, värvilist kleiti, lühikest kleiti. Variandid on lõputud. Võid võtta ka riski ning tellida odavama kleidi hoopis internetist. Üksikutel kordadel juhtub, et kohale jõuabki täitsa kantav kleit ja pidu võib alata! Mis siis ikkagi on vahet 100€ ja 1000€ pulmakleidil?


Alustame sellest, millest saab alguse kleit.


MATERJAL


Pulmakleidi valmistamisel kasutatakse palju erinevaid kangaid, millest kõige levinumad on tüll, šifoon, pits, atlass, taffeta jne. Igal kangal on oma meetri või kilo hind ning sealt saab kleidi hind alguse ka disaineri jaoks. Kahjuks ei ole kõik aga nii must-valge, sest kangastel on ka nende odavamad õed ja vennad. Näiteks on tüllide perekonnast kõige kallim siidist valmistatud tüll, mis on läbipaistvam ja kukkuvam kui nailonist tüll. Viimased on kohevamad ja kangemad ning vastutavad selle eest, et kleit oleks võimalikult puhvis. Kokkuvõttes, mida naturaalsem kangas, seda kallim kleit; mida sünteetilisem kangas, seda odavam. Kanga kvaliteeti saad hinnata seda katsudes ning jälgides, kuidas see seljas „kukub“. Kallimad materjalid on õrnemad, venivamad ja sageli kortsuvamad. Odavamad materjalid on käe all karedamad, kangemad ning langevad halvemini.


DISAINER JA DISAIN


Ei saa salata, et oma roll on ka disaineri nimel ja kuulsusel. Internetist tellitud odavad kleidid on sageli disainerite koopiad ja kopeerimine pole pooltki nii kallis kui disainimine. Märkimisväärne on ka fakt, et ühte kleiti ei disainita vaid ühe korra. See tähendab, et kleit mis on detailideni läbimõeldud peab läbima samasuguse protsessi erinevate suuruste juures, et iga kivike ja voldike oleks kõikidel numbritel õige koha peal. Kui satud kleidi otsa, mille sildil seisab suurus 34 - 38, võib eeldada, et selle kleidi tegemiseks kulus vähem ressursse ning on seega ka odavam.


ÕMBLEMINE JA DETAILID


Pulmakleidi maksumuses mängib väga suurt rolli, kuidas see on õmmeldud. Kaunistuste käsitsi tikkimine võtab kauem aega ja on kallim, kuid tulemus märkimisväärselt kvaliteetsem. Uuri kleite lähemalt ja märka detaile. Samuti tasub jälgida õmbluskvaliteeti kangal. Kas kuskilt midagi kisub, õmbluste asemel on kasutatud liimi või muster jookseb viltu? Sageli võib suur ja puhvis pulmakleit näida kallim kui tema kõrval rippuv lihtsam kleidike. Just detailid on need, mille õmblemine on kõige keerukam ja aeganõudvam ning ka kallim.Võttes kõiki neid punkte arvesse ei tundugi pulmakleidi ostmine enam lihtne. Tegelikult on „õige“ see kleit, mis seljas hästi istub ja tekitab hea tunde. Maksku see siis 100€, 500€ või 1500€. Kui aga rahakott lubab ning hing ihkab kvaliteetsemat kleiti, siis loodan, et need punktid on sulle valiku tegemisel abiks.

© 2021 Pruutkleit OÜ